חוק סיעוד

חוק ביטוח גמלת הסיעוד הוא חוק מרכזי שבבסיס הסיוע של המדינה לקשישים הזקוקים לעזרה בתפקוד היומיומי ומעוניינים להישאר לגור בביתם.

גמלת הסיעוד
מאמר זה מציג מידע על גמלת הסיעוד ויפרט מהי גמלת סיעוד, מי זכאי לה, מה התהליך הנדרש לקבלתה, מי מספק את השירות ועוד.
אנו מוצאים לנכון לציין שהפרטים המובאים כאן הינם כלליים ביותר. חוק הסיעוד מתייחס להרבה פרטים המשתנים מפעם לפעם ומאדם לאדם ולכן חשוב מאוד לפנות לנציגינו לקבלת ייעוץ וליווי ללא עלות. 
גמלת הסיעוד ניתנת לאדם שתלוי בעזרת הזולת בעת ביצוע פעולות היום יום.
מידת התלות משתנה מאדם לאדם ונקבעת על בסיס מבחן תלות. הגמלה הינה שרות שניתן על ידי מטפלת בבית המטופל ולאחרונה ניתן להמיר את חלקה בכסף.
גמלת הסיעוד ניתנת מכוח חוק הביטוח הלאומי.מהן פעולות יום יום ?
פעולות היום יום הן פעולות חיוניות שמתבצעות יום ביומו פעם או יותר ביום כגון הלבשה, רחצה, בישול, אכילה וכו'.

מי זכאי ?
הגדרה בסיסית
כל תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה (אישה 62 וגבר 67) ונמצאו תלויים בזולת בביצוע פעולות היום יום.

הזכאות מותנית בעמידה במספר קריטריונים :

הזכאי גר בביתו או בדיור מוגן או בבית אבות לתשושים או עצמאים הממנים את שהייתם בעצמם בעיקר.
הכנסתו החודשית של הזכאי אינה עוברת את התקרה שמופיעה בחוק. אם עברה, יקבל הזכאי מחצית הגמלה או בכלל לא. בדיקה זו נעשית במסגרת "מבחן הכנסות" בהתאם לתקנות.
הזכאי לא מקבל גמלה דומה אחרת כגון גמלה לשירותים מיוחדים מהמוסד לביטוח לאומי או ממשרד הביטחון.
לקבלת מלוא הפרטים ובדיקת מידת התאמתך או התאמת בן או בת המשפחה – אנא פנה לסניפנו הקרוב למקום מגוריך או השאר פרטים וניצור עמך קשר מידי.

כיצד נקבעת הזכאות ?

כאשר נוצר הצורך בעזרה יש למלא טופס בקשה. בעקבות הבקשה מתבצעת הערכת תלות. השירות ניתן על בסיס הבקשה המאושרת. יש אפשרות להתחיל בקבלת שירות לפני קבלת התשובה (ראה "שירותי טרום").

מילוי הטופס

בטופס הבקשה יש למלא פרטים אודות המועמד לזכאות. פרטים אלה נועדו לסייע למוסד לביטוח לאומי לקבוע זכאות. הפרטים מקיפים את המצב הבריאותי, התפקודי, החברתי והכלכלי של המועמד. למילוי עצמי של הטופס ניתן להציגו ולהדפיסו בקישור זה או לפנות לאחד מסניפנו ועובדינו יסייעו במילויו.

הערכת תלות

לאחר שהבקשה הוגשה מתחיל המוסד לביטוח לאומי את הטיפול ובשלב ראשון תבוצע בבית המועמד הערכה לגבי רמת התפקוד. הגעת הגורם המעריך תתואם מראש.
כאשר המועמד מעל גיל 90 ניתן לבחור בין הערכת התלות הנ"ל או הערכה מטעם רופא פסיכוגריאטר.

אישור / אי אישור הבקשה

המוסד לביטוח לאומי קובע אם המועמד זכאי או לא ושולח את תשובתו. אם הבקשה אושרה ניתן לממשה מידית. אם הבקשה נדחתה אזי ניתן להגיש ערעור. ניתן להיעזר בנציגנו להסברים נוספים.

אופן מימוש הגמלה

ניתן לממש את גמלת הסיעוד בהרבה אופנים שונים וכדאי לקבל ייעוץ מקצועי על ידי אחד מעובדינו המקצועיים. ניתן לתפור את הגמלה למידותיו של הזכאי ולבנות תכנית לפי רצונו בהתחשב במידת תלותו, מצבו המשפחתי, הבריאותי וכו'.
ניתן לנצל את מלוא הגמלה בטיפול אישי של מטפלת בבית הזכאי או לשלב טיפול אישי בבית עם ביקור במרכז יום, לקבל לחצן מצוקה או מוצרי ספיגה או לקבל גם חלק מהגמלה בכסף.

למה אנחנו?

בתוך המצב המבלבל מלכתחילה, חשוב להתחיל בתהליך מיצוי הזכויות המגיעות לקשיש מהר ככל האפשר. פעמים רבות זהו תהליך מורכב, הדורש פנייה לגופים שונים וביניהם קופת החולים, הביטוח הלאומי, משרד הבריאות, חברות ביטוח פרטיות וכדומה

 לכן אנו עושים מאמצים כדי לסייע לכם לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם בחוק סיעוד. באתר תמצאו

על זכאות חוק הסיעוד ועוד.. , ם קישורים לטפסים שימושיי

לבדיקת מידע  שאלון ממוחשב  


אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA