סניף גוש דן

חברת סיעוד בגוש דן
כשמדברים על סיעוד לא בהכרח מבינים את ההיקף הרחב של המילה, שמאגדת בתוכה מטפלים, מטופלים, משפחות, חברות ביטוח,  מיצוי זכויות, אמצעי טיפול, מקומות טיפול ועוד סעיפים רבים שחווים רק כשנפגשים עם המצב המחייב הזה. 

סניף גוש דן מספק שירות בערים:
תל אביב, חולון, בת ים, ראשל"צ, יפו, רמת גן, גבעתיים והסביבה.

כדי לבאר את התמונה נתחיל עם נתונים סטטיסטיים:
תוחלת החיים במדינת ישראל היא מבין הגבוהות במדינות מערב ונמצאת כל הזמן בעלייה. 
לפי תחזיות הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) עד שנת 2034 צפויה האוכלוסייה הקשישה  לגדול כמעט פי שניים ולהגיע  לכ-6.1 מיליון איש.
הזדקנות האוכלוסייה צפויה להשפיע באופן מהותי על תחום אספקת שירותי הסיעוד בשל גידול משמעותי בביקוש לשירותי סיעוד ומטפלים.
בשנת 2013 הועסקו כ 76000 מטפלים סיעודיים בישראל, כאשר מתוכם כ 43000 עובדים זרים. הגיל הממוצע של מטפל סיעודי הינו 49.
בישראל חיים כיום כ-200 אלף נזקקים לסיעוד, כאשר ברובם הם מקבלים טיפול בתוך הקהילה ורק מעט מהם מאושפזים במוסדות השונים. 
כרבע מהאוכלוסייה של בני 65 + נזקקים לשירותי סיעוד, כאשר מעל גיל 80 הנתון הזה מכפיל ולעיתים משלש את עצמו, רוב הקשישים הסיעודיים מטופלים בקהילה וחלקם במוסדות אשפוז.
לפי התחזית צפויה עליה משמעותית של אנשים הנזקקים לסיעוד וזה כמובן ישפיע על הביקוש למטפלים הסיעודיים ועל שוק העבודה בכלל, עלייה דרמטית שכזו מצריכה התאמות והגדלת ההיצע.
אחת ההשלכות העיקריות של נתונים אלו היא הצטרפות גדולה של משפחות התומכות בקשיש סיעודי. לשם הבנת הנתון הזה צריך לראות מה זה אומר בפועל – משפחות שמסייעות ותומכות בקשיש סיעודי בבית מתמודדות עם נטל לא פשוט בכלל מול המצב ומול גורמים רבים הקשורים למערך הטיפולי בקשיש. המשפחות נושאות בנטל רגשי וכלכלי כאשר לרוב בן משפחה אחד נושא בנטל, לרוב מדובר בבן זוג או באחד הילדים. אחת הסיבות לאשפוזים במוסדות היא קריסה של המטפל העיקרי.
 
מה קורה אצלנו?
חברת לכל סיעוד חותרת כבר שלושה עשורים להשגת המטרה לשמה הוקמה – לתת כבוד לקשיש. עוד לפני הנתונים הסטטיסטיים הבנו את הצורך לתת מענה מקיף וממוקד לאוכלוסיית הסיעוד בארץ ולהקל על התפקוד היומיומי שלהם. המענה ניתן בשישה סניפים ברחבי הארץ, תחת צוות מטפלים מקצועיים, בליווי רופאים וגורמים רלוונטיים הקשורים לכל מערך הטיפול בקשיש הסיעודי. 
מצב סיעודי הוא מצב שמתאר אדם שחלה ירידה משמעותית ב ADL - Activities of Daily Living – שהם התפקודים היומיומיים שלו והוא אינו מסוגל לדאוג לעצמו וצריך השגחה 24/7, מצב זה יכול לנבוע מתאונה, מחלה, זקנה וללא סיוע האדם לא יוכל לדאוג לעצמו. לרוב מייחסים מצב סיעודי לאנשים זקנים, אך לא תמיד זה המצב.

הרפואה המקדמת מאפשרת את התארכות תוחלת החיים, אך לא בהכרח משפרת אותם, לשם כך יש צורך בגורמים נוספים רבים לנהל את האופרציה היומיומית הזאת.
בחברת לכל סיעוד בבת ים מתנהל מערך טיפולי שלם העוטף את האדם הסיעודי ומשפחתו ומסייע להם לאפשר לו לחיות בכבוד. הסניף קיים 10 שנים ומונה אנשי צוות רבים ביניהם 3 עובדות סוציאליות, 5 מזכירות ואנשי מקצוע רפואיים. 
המטופל הסיעודי ובני משפחתו מקבלים ליווי ותמיכה בתהליך הכולל התמודדות עם גורמים חיצוניים רבים למיצוי זכויות וקבלת שירותים רלוונטיים הדרושים לתפקוד היומיומי. הניסיון רב השנים בתחום הביא אותנו להכיר את הטיפול באדם סיעודי על בוריו ולמצוא את כל הנקודות שאפשר להתייעל בהן בתהליך זה מול הגורמים השונים, המטרה נשארה אחת – לתת כבוד לקשיש ולאפשר לו חיים ראויים גם במצבו התלותי.


אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA