גבורה שקטה בזמן הקורונה

בזמן הקורונה טיפול בקשישים הפך למקצוע הכי בטוח והכי מכובד.
זאת האמת המרה: במהלך שנים סבלו מטפלים ומטפלות בקשישים בחוסר הערכה. המקצוע שלנו "לא נחשב". סטיגמה! לפעמים היו מתייחסים אלינו בזלזול. היו קוראים לנו "שקופים". האם היינו צריכים לעבור את המגפה העולמית כדי שהציבור יבין שמטפלים ומטפלות למעשה הצילו חייהם של אלפי קשישים?! 

בימים הראשונים של הקורונה כולנו היינו מבולבלים וחלקנו גם מפוחדים. מדענים ורופאים-אפידמיולוגים לא ידעו הרבה על הווירוס. דבר אחד היה ברור: הוא קטלני. תחושת אי ודעות התעצמה על רקע הדיווחים מצפון איטליה שם קרה אסון: בין הנפטרים היו אלפי קשישים. באופן טבעי חששנו שחלק מהמטפלים והמטפלות של לכל – לתת כבוד לקשיש יעדיפו לצאת לחופשה ללא תשלום במקום לסכן את חייהם ואת חיי בני משפחותיהם האהובים. 

טעינו, אבל זאת הייתה טעות הכי מתוקה בחיינו.  כולם המשיכו לעבוד (למעט מטפלות בודדות שילדיהן הקטנים נשארו בבית מחוץ למסגרות) ולא סתם לעבוד, אלא גם לתרום!

בתקופת ההסגר כאשר התחבורה הציבורית הפסיקה לפעול המטפלים והמטפלות שלנו היו מגיעים לבתיהם של הקשישים ברגל (לפעמים הליכה ארוכה). 
מסירות כזאת מאפיינת את חיילי ומפקדי צה"ל. 
הם מוכנים להגן על המדינה הצעירה שלנו (יותר צעירה מרוב המטופלים) בתנאים הכי קשים. 
כך פועלים בזמן הקורונה גם המטפלים והמטפלות – הם מרגישים שהפכו לחיילים בחזית, בשדה הקרב עם אויב הכי מסוכן – אויב בלתי נראה.

תודה לכם ולכן, מטפלים ומטפלות יקרים! רק בזכותכם אלפים רבים של ישראלים ישנים טוב בלילות: הם בטוחים שגם בתקופה הקשה הזאת הוריהם יקבלו לא רק ארוחת בוקר טעימה או עזרה בקניות, אלא גם חום ואהבה. יחד עם אנשי הרפואה הישראלית ועם אלפי מתנדבים אתם הפכתם לגיבורי עם ישראל! גיבורים אמיתיים!   
    


בזמן הקורונה טיפול בקשישים הפך למקצוע הכי בטוח והכי מכובד.
זאת האמת המרה: במהלך שנים סבלו מטפלים ומטפלות בקשישים בחוסר הערכה. המקצוע שלנו "לא נחשב". סטיגמה! לפעמים היו מתייחסים אלינו בזלזול. היו קוראים לנו "שקופים". האם היינו צריכים לעבור את המגפה העולמית כדי שהציבור יבין שמטפלים ומטפלות למעשה הצילו חייהם של אלפי קשישים?! את ניצולי השואה הם הוציאו מבדידות מחפירה. הצילו את אימהות והאבות שלנו מגזירת הישיבה בביתם לבדם כל היממה, לפעמים ללא יכולת להתקלח. הצילו מרעב כי בתקופת הקורונה עשו קניות ובישלו. וגם הצילו את עצמם! 
בזמן הקורונה התברר ללא כל ספק שטיפול בקשישים בבית הוא מקצוע הכי בטוח – הרי ללא עזרת הזולת בן אדם זקן אינו יוצא מהבית. וכך קרה: לפתע בתיהם של הקשישים הפכו למקום הכי בטוח! כמו מבצר. 
ברור מאליו שכל מטפלת שומרת על כללי התנהגות הכי מחמירים: מסיכה, כפפות (אותן רכשנו לכל הצוותים שלנו בכל הערים עוד בתחילת המגפה, לפני שמשרד הבריאות הוציא את ההנחיות), נעלי בית, חלוק. עובדים ועובדות זרות בכלל לא יצאו מבתי הקשישים: ילדים ונכדים עשו בשבילם קניות באינטרנט. רבים מהעובדים הזרים סבורים שההנחיות המחמירות של משרד הבריאות הישראלי הצילו את חייהם! 
והנה התוצאה: כבר בשבועיים האחרונים ישראלים וישראליות רבים מבקשים לעבוד בטיפול הביתי בקשישים.  

התקשרו לקבלת ייעוץ 072-394-4942


ברוכים הבאים למשפחת ל.כ.ל. סיעוד ורווחה! 
בואו לעזור לנו לתת כבוד לקשיש – לכל סיעוד ורווחה בע"מאנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA