תהליך העסקת עובדים זרים לסיעוד

הצורך בגיוס מטפל זר הוא לרוב צורך מידי, הנולד כתוצאה מהחמרה במצבו של קשיש או נכה במשפחה. העסקת עובד זר לצרכי טיפול סיעודי מצביע על צורך בהשגחה יום-יומית מלאה, לאורך כל שעות היממה, ולמעשה מתייחסת לקשישים או נכים במצב סיעודי של חוסר תפקוד.

הצורך בגיוס מטפל זר הוא לרוב צורך מידי, הנולד כתוצאה מהחמרה במצבו של קשיש או נכה במשפחה. העסקת עובד זר לצרכי טיפול סיעודי מצביע על צורך בהשגחה יום-יומית מלאה, לאורך כל שעות היממה, ולמעשה מתייחסת לקשישים או נכים במצב סיעודי של חוסר תפקוד. מדינת ישראל מגלה הבנה למצבים מורכבים אלה, לצד ההבנה כי במרבית המקרים לא ניתן יהיה להיעזר בבן משפחה שיסעד את המטופל, בשל אילוצי פרנסה ואילוצים נוספים. אם וכאשר עלה הצורך, וההמלצות הרפואיות מצביעות על מצב בו המטופל זקוק לליווי צמוד לשמירה על בטחונו ורווחתו, ישנם מספר תהליכים בירוקרטיים אותם יש לעבור:

הגשת בקשה לרישיון העסקת עובד זר

בקשה זו ניתן להגיש באופן עצמאי, באמצעות עובדת סוציאלית או בסיוע חברה העוסקת בתיווך והבאה של מטפלים זרים, ומפרטת את מצבו הרפואי של המטופל, לרבות הגשת מסמכים רפואיים וחוות דעת של הגורמים המטפלים ועובדת סוציאלית מטעם הרשות המקומית ו/או בית החולים המטפל, או כל מסמך רלוונטי אחר אשר ביכולתו להשפיע על הבקשה. הבקשה תוגש על גבי טופס היתר בצירוף חתימה על טופס ויתור על סודיות רפואית, ותביא למבחן תלות שיתבצע על ידי המוסד לביטוח הלאומי ותוצאותיו יועברו ישירות לרשות ההגירה.

גיוס עובד זר

לאחר קבלת ההיתר לגיוס עובד זר לסיעוד על המשפחה / האפוטרופוס של המטופל מוטלת האחריות לגיוס המטפל המתאים. ניתן לגייס עובדים זרים לצורך טיפול סיעודי במספר דרכים:

• לשכות פרטיות – הלשכות הפרטיות עובדות באישור משרד ההגירה והאוכלוסין ומביאות לארץ מטפלים זרים, כמו גם עוסקות בתיווך וחיבור בינם לבין המשפחות והמטופלים הזקוקים להם. ניתן למצוא ברשת רשימת לשכות פרטיות מורשות ולהיעזר בהן.
• חברות השמה וסיעוד – חברות השמה לעובדים סיעודיים אינן עוסקות בהבאת העובדים ארצה, אולם מגייסות את אלה אל שורותיהן ועוסקות בתיווך והשמה שלהן בבית המטופל.
• באופן עצמאי – אין מדובר באפשרות פתוחה המתאימה לכל אחד, אולם קיימים מקרים בהם המטופל או מקורביו מכירים עובד זר המסיים את תקופת העסקתו אצל מעסיק קודם ומעוניינים לשכור את שירותיו. במקרה כזה עליהם לוודא כי קיימת עבורו אשרת שהייה תקפה במדינת ישראל, ולקשר אותו אל אחת הלשכות הפרטיות שתסדיר את רישומו במאגר המטפלים ואת תנאי העסקתו.

עלויות

ככלל, עובד זר במדינת ישראל כפוף לכלל החובות והזכויות הניתנות על ידה, ועל כן זכאי לשכר מלא שלא יפחת משכר המינימום ותנאים סוציאליים מלאים. כל הסכם אישי שייערך מולו יכול להוסיף על לשון החוק אולם לא יכול לגרוע ממנו.
בהכנסה של עובד זר לטיפול מקיף ומלא בבן משפחה, חשוב לזכור כי מאחורי כל ההיתרים וההסכמים עומדים שני אנשים ההולכים לשהות זמן ממושך ביחד. חשוב למצוא עובד זר בעל רוח מסירות ונתינה, רגישות ויכולת לטפל במטופל זר עבורו, במסירות ובאהבה.
חברת לכל עוסקת במקצועיות וברגישות בחיבור בין קשישים ומוגבלים למטפלים זרים, תוך היכרות מעמיקה ופיקוח מלא, ליצירת מערכת יחסים אישית וטיפולית מיטבית.

אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA