עובדים זרים לסיעוד

הצורך בעובדים זרים לסיעוד נוצר בדרך כלל כתוצאה משינוי מהותי ודרמטי במצבו התפקודי של המטופל וברוב המקרים הצורך הוא מידי

העסקת עובד זר לסיעודי  
מאמר זה מציג מידע על העסקת עובד זר בסיעוד ויספק פרטים כלליים אודות מי זכאי לקבלת טיפול באמצעות עובד זר, כיצד מקבלים אישור להעסקת עובד זר, כיצד מביאים את העובד מהן חובות המעסיק את העובד ומהן זכויותיו של עובד זה.

העסקת עובד זר בכלל ובסיעוד בפרט אינה עניין של מה בכך והיות שהמדינה מגדירה את הזכאי כמעסיק חלות עליו חובות ככל מעסיק רגיל.
אדם סיעודי שזקוק לעזרת הזולת בביצוע פעולות היום יום יתקשה להתמודד עם העסקת העובד הזר מה גם שזכאותו להעסיק עובד זר מוקנית לו כאשר מצבו החמיר.
לפיכך, מי שבדרך כלל מטפל בנושאים האדמיניסטרטיביים האלה הוא בן משפחה של המטופל ורצוי, כדאי וחשוב לקבל סיוע וליווי בכל התהליך ובפרט שאנו מציעים את השירות בחינם כיון שאנו רואים בכך חלק מחובתנו כנותני שירות.מי זכאי להעסיק עובד זר ?
הגדרה הכי פשוטה היא שהזכאות מוקנית למי שזקוק לטיפול והשגחה בכל שעות היממה. למרות פשטות ההגדרה עדיין קיימים סייגים ונדרשת בחינה אישית של כל מטופל.
הזכאות נבחנת למול מצבו הסיעודי של המטופל, מקום מגוריו, גילו, סוג גמלת הסיעוד, מצבו המשפחתי וכו'.
חשוב להיוועץ עם אחד מנציגנו שיסייע בבדיקה מקדמית.

 התקשרו לקבלת ייעוץ   

          072-394-4942


או השאירו פרטים


שם מלא*

כיצד זה עובד ?
יש להגיש בקשה לרישיון להעסקת עובד זר לרשות ההגירה והאוכלוסין במשרד הפנים. הגשת הבקשה תלויה בסוג גמלת הסיעוד או במצבו המוכח של המטופל ויש צורך לצרף מסמכים רלוונטיים לבקשה. לעתים יבוצע מבחן תלות על ידי רשות האוכלוסין וההגירה. עם קבלת ההיתר ניתן להעסיק עובד זר. בדרך כלל מתבצעת העסקה משותפת של המטופל ושל חברת הסיעוד.

גיוס מטפל זר:
גיוס עובד זר נעשה באמצעות תאגיד לעובדים זרים ולאחר שהתקבל היתר להעסקת העובד.
חברתנו מלווה את התהליך ודואגת לשביעות רצון המטופל.
התאמת העובד הזר צריכה להיות מאוד מדויקת ולהתייחס ליכולת יצירת הקשר בין המטפל למטופל, רקע תרבותי קרוב ככל שניתן, יכולת טיפול מוכחת, שפה, מגדר ועוד.
חשוב לגייס מטפל שאנו מעריכים שתהיה התאמה מרבית לאורך זמן.
לקבלת מלוא הפרטים ובדיקת מידת התאמתך או התאמת בן או בת המשפחה – אנא פנה לסניפנו הקרוב למקום מגוריך או השאר פרטים וניצור עמך קשר מידי.

העסקת העובד הזר:
זכויותיו של העובד הזר נקבעו בחוק ולמעשה הן זהות לאלו של עובד הישראלי. הוא זכאי לחופשה שנתית ולחופשת מחלה, תשלום עבור ימי חג והבראה, פיצויים וגמל כמו כל עובד אחר.
בנוסף לזכויותיו אלו הכוללות גם תשלום שכר מינימום לכל הפחות, הוא זכאי גם ללינה בחדר משלו ולהזנה, הזכות להתקלח ולהשתמש במתקני הדירה והוא מצדו משתתף חלקית בהוצאות בהתאם לקבוע בחוק.
כמעסיק עליך לדאוג לתשלום עבור ביטוח רפואי לעובד, לתשלום למוסד לביטוח לאומי (בהתאם לחוק).
תפקידו של תאגיד הסיעוד הוא לדאוג לגיוסו של העובד ולכל הכרוך בהבאתו לארץ ולניודו בארץ בהתאם לצורך

סיכום:
קבלת שירות מעובד זר מתבצעת בדרך כלל על ידי העסקה משותפת של המטופל וחברת הסיעוד. 
העסקת עובד זר באופן עצמאי דורשת תשומת לב רבה לפרטים ולמשתנים הרבים שקשורים להעסקת עובדים בכלל וזרים בפרט.
אנו מלווים את לקוחותינו ומסייעים במידת האפשר ובמידת הצורך בהעסקת העובד הזר.אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA