השגחה פרטית בבתי חולים

השגחה פרטית למאושפזים בבית חולים עקב מחלה או מצב סיעודי הוא שירות הכרחי, המאמר לפניכם מציג מידע חשוב שיכול לעזור לכם ולקרוב משפחה שנמצא באישפוז.

מי זקוק להשגחה פרטית בבית חולים?

הצוותים הרפואיים בבתי החולים בארץ מבצעים עבודה חשובה אך יחד עם זאת, מטופלים רבים ובייחוד הקשישים שבהם, עלולים לחוות את תקופת האשפוז כחוויה לא נעימה בעליל, ולא רק משום מצבם הרפואי. ה"אווירה" שבבית החולים, הקושי של חלק מן האנשים לבטא את עצמם בפני הצוות הרפואי וחוסר היכולת להילחם על זכויותיהם, מותירה את המטופלים ובני משפחותיהם במצב ביש, ובסיטואציה לא פשוטה: מחד, קיים בן המשפחה המאושפז בבית החולים הזקוק להשגחה שלעיתים, אף כוללת צורך של השגחה למשך 24 שעות. מאידך, בני המשפחה העובדים\הלומדים או העסוקים בשלל עיסוקים בחייהם הפרטיים אינם מצליחים תמיד להתארגן באופן בו האדם המאושפז אכן יהיה בהשגחה מלאה כל הזמן.

מעבר לנזק הפוטנציאלי שעלול להיגרם למאושפזים עצמם, גם בני המשפחה עלולים לסבול מעוגמת נפש רבה, שבבסיסה הדאגה הבלתי-פוסקת לאדם היקר לנו. במצבים כאלה, אנשים רבים בוחרים להיעזר בשירות השגחה פרטית בבית החולים.

מהי השגחה פרטית בבית חולים?

מדובר בשירות פרטי שנועד לסייע למטופלים או לבני משפחתם בעת האשפוז עצמו, כאמור. השירות כולל סיוע במגוון רחב של נושאים, החל מסיוע בלקיחת תרופות, הפגת חרדה, ליווי בהליכים רפואיים ועד למתן תמיכה נפשית למטופלים הזקוקים לכך. השירות נחוץ במיוחד עבור אותם חולים שאינם יכולים להישאר זמן ממושך לבד, מטופלים שזקוקים לסיוע בקימה\ישיבה וכד', מטופלים הנמצאים באשפוז ממושך ועוד.

מטפלים פרטיים בבתי חולים: מיהם ומהי הכשרתם?

המטפלים הפרטיים הינם אנשי מקצוע מתחומים מגוונים בתחום הסיעוד, לרבות אחיות מוסמכות, שקיבלו הכשרה ייעודית לליווי וסיוע עבור מטופלים בעת האשפוז. ההכשרה המקצועית הניתנת להם כוללת הכשרה לעבודה בבית החולים, לרבות מתן תשומת לב מיוחדת להליכים הרפואיים שהאדם עובר (כמו השגחה על מתן כדורים מסוימים, הקפדה על רחצה יומיומית, יידוע של הצוות הרפואי במקום במידת הצורך וכד') וכן, מתן סיוע נפשי בסיסי (כמו במקרים שבהם למשל המאושפזים הינם קשישים עם חרדות המפחדים לשהות לבד בחדר בית החולים). כמו כן, השגחה פרטית בבית החולים כוללת מטבע הדברים גם שמירה על קשר צמוד עם משפחת המטופל.

כיצד לבחור מטפל\ת עבור בן המשפחה?

בד"כ קיימת עדיפות לשכור את שירותיהם של מטפלים מטעם חברות המתמחות בכך, מכמה טעמים: ראשית, מטפלים העובדים בחברות ייעודיות ואיכותיות מקבלים הכשרה מקיפה אודות נושאי הטיפול השונים והסיוע. שנית, היות ומדובר בתחום טיפולי שעליו מטבע הדברים לא ניתן להתפשר, הפנייה לחברה מנוסה תעניק לבני המשפחה את האפשרות לפנות אליהם בכל עת בהתאם לצורך.

מה מייחד את המטפלים של לכל סיעוד ורווחה?

המטפלים שלנו ובפרט, אלה שעובדים בתחום השגחה פרטית בבית חולים מקבלים הכשרה ייעודית לתחום כאמור, תוך מתן תשומת לב רבה לתחומי טיפול או סיעוד הקשורים בכך. אולם, ניתן לומר כי היתרון הגדול ביותר שלנו בא לידי ביטוי באיכות הצוות ובמקצועיותו: המטפלים שלנו מעניקים שירות מתוך שליחות, כלומר מדובר במטפלים מסורים ואדיבים שלהם יכולת הכלה נפשית, סבלנות וכמובן, ידע מתאים המסייע להם ללוות ולסייע לאותם מטופלים בבתי החולים, כשבני המשפחה האוהבים אינם לצדם. מטרתנו העליונה הינה להעניק הן למטופלים והן לבני משפחותיהם שקט נפשי ורווחה שכה נחוצים עבורם. לא מדובר רק בצוות העובדים המטפלים אלא גם בצוות המפעיל את המטופלים המאופיין בגישתו האנושית והבלתי אמצעית. צוות זה ידאג להתאים ככל הניתן את המטפל למטופל בהתאם לצרכי המטופל.

חשוב לציין בנוסף, כי חברתנו מעניקה מענה אנושי 24 שעות ביממה וכן, סיוע תוך מתן יחס אישי וצמוד לקשישים או לבני משפחותיהם. בנוסף, צוות החברה שלנו מורכב מאנשי מקצוע מגוונים המדברים בשפות שונות, כדי להעניק לכל אחד מן המטופלים שלנו את המענה הטוב והאיכותי ביותר. 


אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA