כל מה שאתם צריכים לדעת על טיפול סיעודי

טיפול סיעודי הוא שם כולל למגוון רחב של שירותים הניתנים לכל אדם המוגדר כך על פי מבחן תלות שבוחן את תלותו של אדם בביצוע פעולות היום יום. חוק הסיעוד מגדיר את אופן הטיפול בקשישים (מי שהגיע לגיל פרישה) הסיעודיים.

טיפול סיעודי הוא שם כולל למגוון רחב של שירותים הניתנים לכל אדם המוגדר כך על פי מבחן תלות שבוחן את תלותו של אדם בביצוע פעולות היום יום. חוק הסיעוד מגדיר את אופן הטיפול בקשישים (מי שהגיע לגיל פרישה) הסיעודיים. היקף הטיפול ניתן בהתאם לגמלה לה זכאי הקשיש. כדי להיות זכאי לגמלת סיעוד יש לעבור מבחן תלות המוגדר על ידי המוסד לביטוח לאומי ומבוצע על ידי מעריך הנשלח מטעמו. לאחר קבלת הזכאות, יהיה זכאי האדם לקבל טיפול במסגרת החוק. השירותים הללו ניתנים על ידי חברות פרטיות מגוונות – חברת "לכל" היא אחת הבולטות שבהן.

מה כולל טיפול סיעודי?

על פי חוק הסיעוד רוב הטיפול ניתן באמצעות מטפל/ת בבית הקשיש ועל פי הנחיות המוסד לביטוח לאומי על המטפלת לתת טיפול אישי כוללני.

1.טיפול אישי והשגחה – כל פעילות יומיומית שהקשיש, מתקשה לבצע בעצמו כלולה תחת סעיף זה כמו האכלה, רחצה, החלפת בגדים מוצרי ספיגה ומצעים, סיוע בתנועה ובניידות, הליכה לשירותים, סיוע בלקיחת תרופות, הכנה לשינה, פעילות גופנית ועוד. 
2.עירנות למצב הרפואי של הקשיש –במידת הצורך, אם מתרחש דבר מה בריאותי שאינו כשורה – על המטפל ליצור קשר עם הגורם הרפואי האחראי ולהתריע על כך בפניו.
3.ניקיון הבית וסידורו – החולה הסיעודי מוגבל בתנועותיו ולכן לרוב יתקשה גם בסידור הבית ונקיונו. על כן, המטפל יהיה אחראי לרוב גם על סידור הבית – ידאג שהבית יהיה מסודר, נקי (טאטוא, ניגוב אבק, שטיפת רצפות, אחזקתה בסיסית של ניקיון המטבח, ניקיון היגייני (אמבטיה ושירותים) כביסה קלה, בישול, גיהוץ וקניות וסידורים מחוץ לבית. קיימים סייגים מסוגים שונים כגון הניקיון מיועד לסביבת המטופל ולא לכל חדרי הבית ויש להיוועץ עמנו לגבי מה כולל השירות.
4.סיוע נוסף לרווחת החולה – על פי חוק הסיעוד, כל דבר שיש בו משום מתן רווחה לחולה לרוב יכלל תחת טיפול סיעודי. כך למשל ניתן להתקין לחצן מצוקה המחובר למוקד חירום עבור החולה הסיעודי, כמו גם לקחת את המטופל לפעילויות שונות הנערכות עבור קשישים וחולים בעיר או ביישוב בו מתגורר ועוד.
באילו מצבים נזקקים לטיפול סיעודי?
אילו המצבים הנכללים תחת החוק:
הזדקנות טבעית – זהו המצב הרווח ביותר. קשישים המצויים במהלך תהליך ההזדקנות הטבעי שלהם, פעמים רבות מאבדים את היכולת לתפקד באופן מיטבי. הדבר כולל, כמובן, תפקוד פיזי ומוטורי – אך גם פגיעה ביכולת הקוגנטיבית והמנטלית כלולה תחת הגדרת החוק. במקרים אלו יש צורך בהשגחה וקבלת עזרה. 
לאחר מחלה או אשפוז – לאחר אשפוז או מחלה ממושכת, לא מעט חולים מתקשים לתפקד ולחזור לתפקוד יומיומי מלא. קשישים, במקרה הזה, מתקשים יותר להחלים מניתוחים וממחלות. במידה וזהו המצב, מגדיר החוק כי יוקצה מטפל לכל קשיש הנזקק לסיוע בביצוע מטלות יומיומיות לכל תקופת ההחלמה. במידה ויתברר בהמשך כי המצב הזמני הופך למצב קבוע – יוכל הקשיש לקבל סיוע קבוע על פי החוק.
לאחר נפילה – בשל קשיים מוטוריים ופיזיים, קשישים רבים נוטים ליפול ולהיחבל. מצבו הפיזי של הגוף , בגילאים בוגרים, אינו כשהיה בגיל צעיר ועל כן כל נפילה עשויה לגרור אחריה תקופת החלמה ממושכת. במקרים כאלו, זכאי הקשיש לקבל סיוע סיעודי צמוד עד אשר ישוב לאיתנו ויתפקד כשם שתיפקד לפני הנפילה.

טיפול סיעודי מבית "לכל" – לתת כבוד לקשיש

לא בכדי בחרנו לקרוא לחברתנו "לכל" – לתת כבוד לקשיש הוא ערך העומד בראש מעניינו, ואנו מספקים שירותי סיעוד ורווחה ללקוחותינו ולבני משפחותיהם בכל הצמתים בהם הם נזקקים לכך. 
אתם או יקיריכם זקוקים לשירותים סיעודיים? פנו אלינו בהקדם ונשמח לסייע.


Найдите нас на Фейсбуке


Подпишитесь на нашу рассылку

Для вашего удобства мы постоянно публикуем материалы об уходе на дому


Информация, представленная на этом сайте, - общая. Она основана на доступных для широкой общественности источниках и актуальна на день ее публикации, включая информацию, собранную и систематизированную редакторами сайта и авторами контента. Всю ответственность за использование этой информации несет посетитель сайта. Эта  информация не должна рассматриваться как квалифицированное мнение и/или совет и/или профессиональная либо медицинская рекомендация любого рода. Информация, опубликованная на этом сайте, не должна рассматриваться как полная и/или исчерпывающая по всем аспектам рассматриваемого предмета. Эта информация не может заменить тщательное и подробное изучение интересующего вас вопроса и/или консультацию с квалифицированными профессиональными консультантами в соответствующей профессиональной области.

Для получения консультации свяжитесь с нами

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA