זכויות העובדים הזרים

התייחסות החוק לעובדים הזרים היא בדיוק כמו לכל אזרח ישראלי והם נהנים מכל הזכויות המוקנות מתוקף חוקי העבודה וצווי ההרחבה ובכלל זה זכויות סוציאליות כגון חופשה והבראה או הפרשה לפיצויים וגמל וכו'.

מעמד העובדים הזרים
התייחסות החוק לעובדים הזרים היא בדיוק כמו לכל אזרח ישראלי והם נהנים מכל הזכויות המוקנות מתוקף חוקי העבודה וצווי ההרחבה ובכלל זה זכויות סוציאליות כגון חופשה והבראה או הפרשה לפיצויים וגמל וכו'.

היתר העסקה
העסקת עובד זר יכולה להתממש רק אם קיים למטופל היתר העסקה אותו מקבלים מרשות האוכלוסין וההגירה. לעובד נדרש  דרכון בתוקף עם ויזת עבודה. אישור העסקת העובד הזר תקף רק באזור שהוגדר עבורו מראש.לפני תחילת העסקת העובד הזר יש לוודא:
1. דרכון והיתר עבודה בתוקף
2. אזור עבודה רלוונטי למקום העבודה המוצע
3. מגורים הולמים

עובדים זרים זכאים לתנאי עבודה זהים כמו של עובדים ישראלים:
חוקי העבודה כמו גם חוקים אחרים מגנים על העובדים הזרים בדיוק כמו על אזרחים ישראלים. העובדים הזרים זכאים לתנאים סוציאליים. כמו כל אזרח ישראלי ובכלל זה שכר מינימום, תשלום שעות נוספות, דמי הבראה, דמי חגים, תשלום על ימי אבל, דמי נסיעות, חופשת מחלה, יום מנוחה שבועי, חופשה שנתית ועוד.

כמו כן זכאי העובד הזר לביטוחים:
* ביטוח לאומי –קיימת שונות בין עובד זר לאזרח במדינה כיון שהחוק מתייחס לעובד הזר כבעל מעמד של עובד שהוא זמני לתקופה מוגבלת ולכן התשלום לביטוח לאומי הוא מופחת מכיוון שעובד זר לא יקבל דמי אבטלה שהם מרכיב מהותי בתשלום לביטוח לאומי.

* ביטוח פנסיוני–קיימת שונות בין עובד זר לאזרח במדינה בתשלוםהפנסיה, העובד הזר אינו מפריש את חלקו כפי שעושה עובד ישראלי מאחר ובגיל הפרישה העובד הזר לא יהיה כאן, לכן הוא יקבל את הסכומים שהופרשו עבורו בצאתו מהארץ.

* ביטוח בריאות –על המעסיק לרכוש ביטוח בריאות עבור העובד הזר מאחר ואינו תושב המדינה ואינו זכאי לביטוח בריאות ע"פ החוק. 

העסקת עובד זר מחייבת את המעסיק ובני משפחתו לנהוג בו בכבוד ולהעסיקו אך ורק למטרה לשמה הובא ואין לנצלו לעבודות נוספות - בואו נשמור על זכויות האדם וכבודו.

העסקת העובד הזר מחייבת ליווי מקצועי, מוזמנים להתייעץ עם נציגנו בסניף.אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA