תנאי זכאות לגמלת סיעוד

גמלת הסיעוד ניתנת לאדם שמתקשה בביצוע פעולות בסיסיות יום יומיות והוא תלוי במידה כזו או אחרת בעזרת הזולת לביצוע הפעולות היומיומיות. מידת התלות משתנה מאדם לאדם ונקבעת על בסיס מבחן תלות. 

חוק הסיעוד:

חוק ביטוח סיעוד נכלל בחוק הביטוח הלאומי. מטרת החוק היא לאפשר לאזרחים שמתקשים בביצוע פעולות היום יום לקבל עזרה בקהילה בה הם חיים.

חוק הסיעוד נחשב לחוק מאוד מתקדם מבחינה סוציאלית וניתן לאזרחים ותיקים. מחקרים רבים הוכיחו כי סביבתו הטבעית של האדם היא המקום הטוב ביותר עבורו לקיים חיים נאותים ולשמר ככל הניתן את הלך רוחו של האדם.

המוסד לביטוח לאומי – באמצעות כללים ברורים – קובע מי מקבל גמלת סיעוד ובאיזה היקף והשירות עצמו ניתן על ידי נותני שירותים. חברתנו, חברת לכל נותנת שירותי סיעוד במסגרת חוק הסיעוד.

 

מהי גמלת סיעוד :

גמלת הסיעוד ניתנת לאדם שמתקשה בביצוע פעולות בסיסיות יום יומיות והוא תלוי במידה כזו או אחרת בעזרת הזולת לביצוע הפעולות היומיומיות. מידת התלות משתנה מאדם לאדם ונקבעת על בסיס מבחן תלות. הגמלה מתבטאת בשירות הניתן על ידי מטפלת בבית המטופל ולאחרונה ניתן להמיר את חלקה בכסף.

 

הזכאות לגמלת סיעוד מותנית בחמישה תנאים :

1.      תושב/ת ישראל שהגיע לגיל פרישה: נשים 62 שנים, גברים 67 שנים.

2.      מגורים בבית או בדיור מוגן או בבית אבות הממומן ברובו ע"י האזרח.

3.      מבחן תלות.

4.      הכנסה חודשית אשר אינה עוברת את התקרה המופיעה בחוק, באם עברה יקבל הזכאי מחצית הגמלה או בכלל לא, בדיקה זו נעשית במסגרת "מבחן הכנסות" בהתאם לחוק. הגמלה מתוקצבת בהתאם למצב משפחתי.

5.      אי קבלת גמלת סיעוד מאף גורם נוסף

לקבלת מלוא הפרטים ובדיקת מידת התאמה – אנא פנה לסניפנו הקרוב למקום מגוריך או השאר פרטים וניצור עמך קשר מידי.

 

תהליך קביעת זכאות:

בעת הצורך יש למלא "טופס בקשה", בטופס זה יש למלא את פרטיו האישיים של מבקש הגמלה, פרטים על מצב בריאותו, תפקודו היומיומי, תפקודו בחברה ומצבו הכלכלי. לאחר שליחת הטופס מתבצעת הערכת תלות הבוחנת את מידת התלות של מבקש הגמלה באדם נוסף או בגורם מסייע.

* ניתן לפנות לאחד מסניפנו והצוות המיומן שלנו יסייע במילוי הטופס ושליחתו.

 

 

הערכת תלות

לאחר הגשת הבקשה לגמלה מתחיל המוסד לביטוח לאומי את הטיפול ובשלב ראשון תבוצע בבית המועמד הערכה לגבי רמת תפקודו, הגעת הגורם המעריך תתואם מראש.

ניתנת ורצויה נוכחות של בן משפחה בעת ביצוע מבחן התלות.

כאשר המועמד מעל גיל 90 ניתן לבחור בין הערכת התלות הנ"ל או הערכה מטעם רופא פסיכוגריאטר.

 

אישור / אי אישור הבקשה

המוסד לביטוח לאומי קובע אם המועמד זכאי או לא ושולח את תשובתו, אם הבקשה אושרה ניתן לממשה מידית, אם הבקשה נדחתה אזי ניתן להגיש ערעור. ניתן להיעזר בכל עת בצוות המיומן שלנו שליווה אלפי מועמדים לגמלה בתהליך.

 

אופן מימוש הגמלה

ניתן לממש את גמלת הסיעוד בדרכים שונות וכדאי לקבל ייעוץ מקצועי על ידי הצוות שלנו המיומן בתהליך על כל שלביו. גמלת סיעוד יכולה להיות מותאמת באופן מלא לצרכיו של הזכאי בהתחשב במצבו התפקודי ומצבו המשפחתי, אופציה נוספת היא ניצול מלוא הגמלה בטיפול אישי בבית הזכאי ע"י מטפלת מוסמכת, ניתן גם לשלב טיפול אישי בבית עם ביקור במרכז יום, ניתן לקבל לחצן מצוקה או מוצרי ספיגה ואף ניתן לקבל חלק מהקצבה בכסף.

 

למה לכל סיעוד?

בתוך המצב המבלבל מלכתחילה, חשוב להתחיל בתהליך מיצוי הזכויות המגיעות לקשיש מהר ככל האפשר. פעמים רבות, תהליך קבלת גמלת סיעוד הוא תהליך מורכב, הדורש פנייה לגופים שונים וביניהם קופת החולים, ביטוח לאומי, משרד הבריאות, חברות ביטוח פרטיות ועוד. נדרש ניהול מסודר ונכון של התהליך וכן ידיעת כל הזכויות והאפשרויות למימוש ע"פ חוק היא חלק הכרחי בתהליך המורכב. לא פעם מגיעה לאדם זכאות אשר אינה ממומשת במלואה מפאת חוסר ידיעת זכויות ודרכי מימוש.

שנים רבות שאנו מלווים את לקוחותינו בתהליך הזה ומסייעים בעדם לנצל את מלוא הזכאויות המגיעות להם ואף להיטיב עימם בדרך, את הניסיון הזה אנו רותמים לכל תהליך ובכך מזרזים אותו ודואגים להתנהלותו התקינה והמלאה.

אנו, צוות לכל, נרתמים לתהליך ומסייעים בצורה אישית בלתי אמצעית כפי שכל אחד מאיתנו היה נוהג עם בן משפחתו.

לנוחיותכם תמצאו באתר שאלון ממוחשב לבדיקת זכאות חוק סיעוד, וכן קישורים לטפסים שימושיים .

 

* אנו מוצאים לנכון לציין שהפרטים המובאים כאן הינם כלליים. חוק הסיעוד מתייחס להרבה פרטים המשתנים מפעם לפעם ומאדם לאדם ולכן חשוב מאוד לפנות לנציגינו לקבלת ייעוץ וליווי ללא עלות. אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA