שירותי סיעוד לזכאי הקרן לרווחת ניצולי השואה

הקרן לרווחת ניצולי השואה היא גוף שהוקם על ידי ניצולי השואה, ומטרתו לפעול למענם ולסייע להם בדרכים שונות. הקרן הוקמה מתוך ההבנה כי ניצולי השואה מתמודדים יום- יום עם קשיים וזיכרונות, ועם ההתבגרות וההזדקנות הקשיים הללו הופכים להיות משמעותיים יותר.

הקרן לרווחת ניצולי השואה היא גוף שהוקם על ידי ניצולי השואה, ומטרתו לפעול למענם ולסייע להם בדרכים שונות. הקרן הוקמה מתוך ההבנה כי ניצולי השואה מתמודדים יום- יום עם קשיים וזיכרונות, ועם ההתבגרות וההזדקנות הקשיים הללו הופכים להיות משמעותיים יותר. ישנם ניצולי שואה אשר לא הצליחו כלל להסתגל לחיים שלאחר המלחמה, או שעושים זאת בקושי רב. עבורם הוקמה הקרן, והיא מספקת בין השאר שירותים סיעודיים למי שעומד בקריטריונים ונזקק לכך.תוספת שעות סיעוד שבועיות
אשפוז פתאומי הוא אירוע מפחיד, על אחת כמה וכמה במידה והאשפוז מלווה בפגיעה משמעותית בתפקוד של החולה. במצב שבו החולה יתקשה להישאר עצמאי ולבצע פעולות יום- יומיות לאחר השחרור הביתה, ניתן לקבל סיוע דרך קופת החולים. הסיוע כולל פיזיותרפיה במידת הצורך, וריפוי בעיסוק על מנת לפתח אסטרטגיות להתמודדות ועל מנת לבצע התאמות והנגשות בבית החולה. במקביל צריך לפנות למוסד לביטוח לאומי כדי למצות את הזכויות מולם.
אך התהליכים הללו לוקחים זמן, ובינתיים החולה צריך לחזור לביתו. לכן הקרן לרווחת ניצולי השואה מסייעת בעזרת 50 שעות של מטפל סיעודי, לתקופה של חודשיים או עד קבלת הכרה מביטוח לאומי. המטרה היא לסייע לחולה באופן מידי לאחר שחרורו, ועד שיוכל למצות את זכויותיו מול הגופים הרלוונטיים.
במהלך האשפוז, עובדת סוציאלית של בית החולים זמינה כדי לסייע בהגשת הטפסים ופנייה לגופים המתאימים, ולכן חשוב לשלבה בתהליך. העובדת הסוציאלית צריכה להגיש את הפנייה לקרן לרווחת ניצולי השואה, ובמידה והחולה מקבל קצבה חודשית או מענק שנתי בשל היותו ניצול שואה, ובמידה והכנסותיו אינן עולות על 9,444 ₪ בחודש (ללא המענק או הרנטה) – אזי הוא זכאי לקבל את הסיוע המידי לאחר האשפוז.

הנגשה והתאמה סיעודית
פעמים רבות כאשר חולה הופך להיות סיעודי, הוא זקוק לביצוע של התאמות שונות בתוך ביתו, כדי לאפשר לו להתנהל בצורה עצמאית ככל האפשר. מומלץ לבצע את ההתאמות הנ"ל בסיוע של איש מקצוע המתמחה בביצוע שינויי דיור, ולכן כדאי לפנות לקופת החולים ולבקש שאיש צוות כזה יגיע לביקור בית וינחה את בני המשפחה בתהליך. מלבד ההנחיות כיצד ואילו שינויים לבצע, פעמים רבות החולה זכאי לקבל סבסוד והחזרים ממשרד הבריאות.
במקביל, ניתן להגיש בקשה לסיוע בתיקונים ושינויי הדיור לקרן לרווחת ניצולי השואה. מאחר והסיוע מבוסס על תרומות, הוא יינתן בהתאם ליכולתה של הקרן ולכן אינו מובטח מראש


אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA