בחירת מטפלת סיעודית

מצב סיעודי הוא מצב מורכב המוגדר כמוגבלות וחוסר יכולת לבצע פעולות יום יומיות בסיסיות בניהן לקום ולשבת, להתפשט ולהתלבש, לאכול, להתקלח, ללכת ואחרות. מצב כזה מחייב עזרה תמידית בבית ומחוצה לו, פתרון שבמרבית המקרים אין ביכולת המשפחה הקרובה לספק.

מטפלת סיעודית מקומית או זרה?
השאלה הראשונה שתעלה בדיון בקרב בני משפחת המטופל היא האם להעסיק מטפלת מקומית או שמה לחפש בלשכות העובדים הזרים. 
מטבע הדברים אין תשובה חד משמעית לשאלה, אולם ניתן לקבוע כי מטפלת סיעודית מקומית, המכירה את התרבות ודוברת את השפה של המטופל, מביאה עמה יתרונות שיסייעו לשניים בתקשורת המשותפת וביצירת מערכת יחסים בניהם.
בנוגע לשאלת העלות, חשוב לדעת כי עובד זר משתכר לכל הפחות בשכר המינימום הישראלי וזכאי לכל התנאים הסוציאליים, בהתאם לחוק ובדומה לעובדים המקומיים, מה שהופך את שיקולי העלות ללא רלוונטיים. יחד עם זאת, לא תמיד קל למצוא מטפלת סיעודית מקומית שזמינה עשרים וארבע שעות ביממה ועם רצון ומסירות לטפל באדם זר, והחוסר בכאלה הוא שהוליד את הצורך בייבוא עובדים זרים מלכתחילה. העובדים הזרים שמגיעים לארץ זקוקים לעבודה הן בהיבט של ההכנסה והן בהיבט של פתרון המגורים, ומראש מייעדים את עצמם לתקופה בעבודה מסוג זה.

תפקידי המטפלת בבית הקשיש
ככלל, תפקידיה של מטפלת סיעודית כוללים טיפול בקשיש ודאגה לרווחתו, בכל ההיבטים. על המטפלת לדאוג לניקיונו האישי והסביבתי, לתחזוקה סבירה של דירת המגורים בה שניהם מתגוררים, להביא אותו לבדיקות וטיפולים רפואיים על פי צורך, כמו גם מפגשים חברתיים על פי אורח חייו ורצונו וכמובן לארח לו לחברה ולהפיג את בדידותו.
למרות העבודה האינטנסיבית המטפלת זכאית לכל הזכויות הסוציאליות לרבות ימי חופש וימי מחלה, תנאי מגורים וכלכלה נאותים.חוק הסיעוד
חוק הסיעוד נועד לדאוג לכל אזרח ישראלי המגיע לגיל זקנה ואין ביכולתו לטפל בעצמו בהיבט הפיזי. החוק מגדיר ומפרט את הסיוע הניתן הן באמצעות גמלה והן באמצעות שירותים נוספים לסיוע למטופל. בפניה לחברת סיעוד העוסקת בהשמת מטפלים המכירה היטב את לשון החוק, מקפידה על העסקת מטפלים מורשים בעלי אשרת שהיה בתוקף בלבד, ובעלת הכלים לסייע למטופלים במיצוי זכויותיהם אל מול המוסד לביטוח הלאומי וחברות הביטוח הפרטיות במידה ומחזיק בביטוח סיעודי פרטי.
חברת לכל- לתת כבוד לקשיש, עוסקת בתיווך והשמה של מטפלים זרים וישראלים בבית המטופלים, תוך תהליך ארוך ומוקפד של בחינת צרכי המטופלים ומשפחתם אל מול ההתאמה האישית למטופל.
החברה עובדת בפריסה ארצית ומחזיקה בסניפים ברמלה, בת ים, רעננה ופתח תקווה, בנוסף החברה שוקדת בימים אלה על פתיחת סניפים נוספים לרווחת לקוחותיה בכל רחבי הארץ – לפרטים על הסניפים לחצו כאן.

העסקה של מטפלת סיעודית באמצעות חברת לכל תבטיח התאמה מיטבית בין המטפלת למטופל, תנאי העסקה נאותים כחוק וביטוח מלא למטפלת, הפוטר את המטופל ומשפחתו מכל אחריות אישית משפטית או אחרת, העסקה של מטפלים מורשים כחוק ומנוסים בלבד, שמירה על קשר עם משפחת המטופל וגילוי רגישות לצרכים משתנים לאורך הדרך, פיקוח צמוד על צוות המטפלים והמטפלות ושקט נפשי מלא למטופל ולמשפחתו.

 התקשרו לקבלת ייעוץ   

          072-394-4942
אנחנו גם נמצאים בפייסבוק

או חפשו בגוגל לכל סיעוד ורווחה


הרשמה למגזין האינטרנט שלנו

אנחנו לא מציקים, מנסים לאגד את כל העדכונים מעולם הסיעוד וטיפול הביתי


המידע המופיע באתר זה הינו בגדר מידע כללי המתבסס על הידוע ביום הפרסום הגלוי, הציבורי והנגיש לכלל הציבור ומקורות מידע אחרים, לרבות מידע שנאסף ונערך ע"י עורכי האתר ו/או המשתתפים בכתיבת התכנים.
השימוש במידע הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ואין לראות במידע כחוות דעת מוסמכת ו/או ייעוץ ו/או המלצה מקצועית או רפואית מכל סוג שהוא. אין לראות מידע המתפרסם באתר זה כמידע שלם ו/או ממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. המידע אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ו/או להתייעצות עם יועצים מקצועיים הבקיאים בתחום המקצועי הרלוונטי.

צרו אתנו קשר לתיאום ייעוץ

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA